top of page

HEWLETT-PACKARD

Solutions Discovery Center

powrót

Jak w bibliotece regały pełne książek prezentują potęgę księgozbiorów tak mega serwery i dobry DSGN są zaproszeniem do technologicznej doskonałości HP.

Solutions Discovery Center to największe w Europie Środkowo - Wschodniej centrum szkoleniowo - konferencyjne firmy Hewlett Packard.

projekt: DSGN

inwestor: HP WARSZAWA

powierzchnia: 10 345 m2

lokalizacja: UBC 2, ul. Szturmowa 2B, 02-678 Warszawa

   Projekt dla globalnej firmy informatycznej, identyfikowanej z najwyższym poziomem technologicznego zaawansowania, wymagał kreatywnego podejścia w granicach wyznaczonych przez brand identity. 

   Postawiliśmy na efekt „odwrócenia ról” - tu serwery, zwykle ukryte, znalazły się w centrum uwagi. Pokazanie ich to atut wnętrza, podobnie postępuje marka Lamborghini, której potężne silniki przykryte są szklaną, przezroczystą obudową, aby właściciel auta i wszyscy wokół mogli je podziwiać. 

Serwerownia oraz sale konferencyjne to dwie kontrastujące ze sobą strefy, pozostające jednak w przestrzennej symbiozie. Do serwerowni, znajdującej się na wprost wejścia, prowadzi  „korytarz świetlny” utworzony ze światłowodowych punktów na suficie. Zaglądając do środka widzimy czarne urządzenia, migające diodami w ciemnym pomieszczeniu – istny Matrix!  Tak zaprojektowane sceny świetlne umożliwiły optymalną prezentację serwerów, kreując atmosferę tajemnicy, którą wyjaśni dopiero prezentacja urządzeń prowadzona przez personel centrum.

   Do sal konferencyjnych prowadzą trzy stalowe portale wejściowe, osadzone w pochyłej, szklanej tafli ścian. Obniżony biały sufit i oświetlenie stylizowane są na kartę perforowaną -jeden z pierwszych nośników danych komputerowych. To rozwiązanie pojawia się już w strefie wejściowej i przez sufit przenika na ścianę sal konferencyjnych. Obie części spina gładki, czarny sufit z oświetleniem o różnych formach, sygnalizujących zmianę strefy.

 

   To śmiały i oryginalny projekt, umacniający wizerunek firmy HP, jako lidera nowych technologii. Dzięki kreatywnym rozwiązaniom udało się stworzyć w tym miejscu atmosferę tajemniczości i osiągnąć założoną funkcjonalność oraz atrakcyjność wizualną wnętrz. 

bottom of page