top of page

*

to wieloetapowy proces, łączący kreatywny profesjonalizm z dyscypliną. Celem jest znalezienie optymalnej funkcjonalności i unikalnego wyglądu wnętrza. Uważamy, że do tego niezbędne są talent, empatia oraz umiejętność słuchania, pozwalające na właściwe zrozumienie potrzeb firm i ludzi zamawiających projekt.

]

Projektowanie wnętrz

TRENDY

Holistyka

Holistyczny proces projektowania wnętrz, to nic innego, jak uwzględnienie wszystkich aspektów funkcjonowania biura, ich wpływu na środowisko pracy oraz na środowisko naturalne. Wszystko musi być starannie przemyślane, ponieważ potencjał pracowników w dużej mierze zależy od  otoczenia, przestrzeni i panującego tam klimatu. Dlatego poszczególne strefy wnętrza biura powinny być projektowane ze świadomością ich symbiozy, z odpowiednio dobranych materiałów. My wiemy, jak będą one oddziaływać na siebie oraz jak zależne będą od tego m.in. energochłonność, akustyka, dostęp do światła i ergonomia przestrzeni.

Slow Design

W DSGN chętnie podejmujemy się zleceń w duchu slow design, to trend bliski naszej wizji świata. Slow design jest koncepcją projektowania, która narodziła się  wraz z ideą protestu wobec wszystkiego co fast. Tak więc koncepcje slow art, slow design i slow food wywodzą się z tego samego „ideowego drzewa” - sprzeciwu wobec pośpiesznej bylejakości wszystkiego.

My poprzez slow design rozumiemy projektowanie przemyślane, koncentrujące się na komforcie jednostki funkcjonującej, jako część ekosystemu biura.

I jedna uwaga – slow design w studiu DSGN nie przekłada się w żadnej mierze na tempo pracy… :)

Projektowanie 3R

Jesteśmy świadomi tego, co dzieje się ze środowiskiem naturalnym, więc nie jest nam obojętne, jakie materiały będą użyte do wykonania naszego projektu. Wiemy, że w dzisiejszych czasach poszanowanie wartości ekologicznych i sensowna gospodarka zużytymi materiałami stanowią priorytet dla wielu firm. Dlatego zgodnie z najnowszymi trendami podejmujemy się projektowania biur zgodnie z zasadą 3R  – (Reduce, Reuse, Recycle - Zredukuj, Użyj ponownie, Zutylizuj) . Rekomendujemy wykorzystanie produktów  ekologicznych i nadających się do recyklingu – mogą być piękne i użyteczne.

Biophilic Design

Biophilic design, czyli  wnętrza inspirowane naturą. W naszych projektach świadomie wykorzystujemy rośliny oczyszczające powietrze w pokojach biurowych, tekstury oraz inne  materiały w odcieniach naturalnej zieleni, dające możliwość odpoczynku zmęczonym oczom. Projektując biura, pamiętamy też o zapewnieniu naturalnego światła, które korzystniej niż sztuczne wpływa na wydajność pracy.

Zalety biophilic design,  to – poza oczywistymi walorami estetycznymi - redukcja poziomu stresu, polepszenie produktywności, kreatywności, samopoczucia oraz zmniejszenia liczby absencji w pracy. To duża frajda, kiedy firma świadoma korzyści wynikających z takiego projektowania daje nam przy projektowaniu „zielone światło”… :)

Zainteresowany szczegółami? Spotkajmy się i zaplanujmy wspólnie „zielone biuro” pełne dobrej energii!

bottom of page