top of page

Lionbridge

Projekt został nagrodzony przez CBRE

i uzyskał tytuł Office Superstar

superstar 1_edited.png

powrót

Biuro strefowe - to naprawdę spersonalizowane rozwiązanie. Dzięki zastosowaniu kreatywnych pomysłów, projekt DSGN zrewolucjonizował sposób pracy w firmie Lionbridge.

Lionbridge jest największą na świecie firmą globalizacyjną oraz liderem na rynku usług językowych, zarządzania treścią, marketingu online i testowania aplikacji. 

projekt: DSGN

design i CAD: DSGN

powierzchnia: 5985 m2

lokalizacja: Astrum, ul. Jutrzenki 183, Warszawa

Jak będzie funkcjonowało biuro przyszłości?

Coraz więcej firm, inwestorów oraz użytkowników oczekuje, aby środowisko pracy było dopasowane do ich potrzeb, sposobu pracy oraz aby było wizualnie atrakcyjne. Co ważne, całe biuro staje się przestrzenią, z której codziennie korzystamy i oczekujemy jego właściwej konfiguracji oraz funkcjonalności. Nową koncepcją architektoniczną jest idea biura strefowego. Podział na strefy sprawia, że środowisko pracy staje się bardziej zróżnicowane. Rosnące oczekiwania użytkowników biur względem ich funkcjonalności, narzędzi umożliwiających różnorodne sposoby pracy oraz estetyki spójnej z wizerunkiem firmy odpowiadają za dynamiczny rozwój spersonalizowanych rozwiązań.

W odpowiedzi na współczesne oczekiwania dotyczące środowiska pracy biurowej powstała

koncepcja Intelligent Office

która za sprawą holistycznego podejścia do przestrzeni biurowej gwarantuje wiele korzyści. Do najważniejszych należą: zwiększenie satysfakcji pracowników, poprawa wizerunku firmy, podnoszenie wydajności pracowników oraz zwiększanie efektywności funkcjonowania biura. Satysfakcja pracowników skutkuje wzrostem zaangażowania w wykonywaną pracę, jak również przekłada się na wzrost ich lojalności, zmniejszając rotację w zespołach i pomagając pozyskać najbardziej utalentowanych pracowników; oddziałuje na lepszą integrację i wspiera poprawę atmosfery i komunikacji w firmie. Właściwie funkcjonujące biuro pozwala skupić się na najważniejszych zadaniach, skracając czas ich realizacji, co przekłada się bezpośrednio na wyniki finansowe firmy oraz wydajność pracowników.

„Nasz zespół z jednej strony potrzebuje komfortu i kreatywnej przestrzeni, a z drugiej ciszy i oszczędnej ergonomii, pomagającej skupić się na precyzyjnych i skrupulatnych zadaniach. Lionbridge jest bowiem największą na świecie firma globalizacyjną oraz liderem na rynku usług językowych. Zorganizowanie przestrzeni odpowiedniej dla wszystkich wymagało od nas małej rewolucji. Zaangażowaliśmy w nią pracowników, którzy zgłaszali swoje uwagi, pomagali też bezpośrednio np. w projektowaniu sal konferencyjnych czy doborze mebli. Wsparła nas również

pracownia architektoniczna DSGN. Ich koncepcja inteligentnego biura w pełni oddała naszą wizję hybrydowego

home office design z biophilic design

Część naszego zespołu, zwłaszcza tłumacze, przyzwyczajeni są do pracy w warunkach domowych. Rozwiązanie? Zamiast sterylności - naturalne materiały, jak drewno czy filc, dostęp do światła dziennego w każdym punkcie biura, komfortowe i ergonomiczne meble, harmonijna obecność przestrzeni zielonych – to wszystko wpłynęło na wzrost zadowolenia z pracy, a w konsekwencji wzrost produktywności i kreatywności wśród pracowników.” – Monika Kaszuba; Administration & Procurement Manager; Lionbridge Poland Sp. z o.o.

DSGN LIONBRIDGE OFFICE SUPERSTAR.jpg

„Zadanie, którego się podjęliśmy okazało się być sporym wyzwaniem, gdyż oczekiwania Inwestora były bardzo wysokie. Nowa przestrzeń ma pomóc w zmianie sposobu działania firmy, wspomagać realizację jej celów biznesowych, przyciągać i zatrzymać najbardziej utalentowanych pracowników, pomóc zintegrować zespół, zwiększyć efektywność pracy oraz wykorzystania przestrzeni. Firmie zależało, aby podnieść funkcjonalność, wygodę korzystania ze stanowiska pracy oraz biura, a tym samym zwiększyć zadowolenie pracowników. Projekt zakładał wdrażanie wielu nowatorskich systemów usprawniających zarządzanie biurem co stanowiło duże wyzwanie zarówno dla nas jak i dla Inwestora, który brał czynny udział w całym procesie. Na szczęście dzięki wzorowej współpracy mogliśmy z sukcesem zrealizować wszystkie założenia, a efekt końcowy przewyższył oczekiwania Inwestora.”Architekci DSGN Studio Architektoniczne

bottom of page