top of page
08 copy.jpg

Neo Energy Group

powrót

Witajcie w siedzibie Neo Energy Group, miejscu które przeszło niezwykłą transformację aby dostosować się do współczesnych wyzwań i nowych trendów w pracy.
Chcemy podzielić się z Wami naszą inspirującą historią tego jak stworzyliśmy biuro, które nie tylko spełnia oczekiwania pracowników ale także odzwierciedla misję Neo Energy Group jako firmy.

Neo Energy Group jako jeden z największych deweloperów projektów OZE podjęło się wyzwania połączenia w ramach jednej organizacji 4 technologii: wiatru, fotowoltaiki, biogazu oraz magazynowania energii.

projekt: DSGN

design i CAD: DSGN

powierzchnia: 1000 m2

lokalizacja: Royal Wilanów, ul. Klimczaka 1, Warszawa

27 copy.jpg

W projekcie modernizacji siedziby firmy NEG, priorytetowo rozważaliśmy istotę działalności przedsiębiorstwa– skrót OZE – „Odnawialne Źródła Energii” – nieskończone i odnawialne, bazujące na naturze- słońcu, wietrze, wodzie i biomasie. Branża, która ma strategiczne znaczenie w globalnych inicjatywach zmierzających do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, poprzez przechodzenie na bardziej zrównoważoną i ekologiczną produkcję energii.

Nasz projekt modernizacji miał na celu stworzenie siedziby, która odzwierciedli zaangażowanie w te wartości, począwszy od ogólnej filozofii działania biura, przez układ funkcjonalny aż po zastosowane materiały i producentów.

Jednym z głównych wyzwań projektowych były zmiany jakie nastąpiły w sposobie pracy biurowej po pandemii COVID-19.  Zrozumieliśmy, że tradycyjny układ biurowy, taki jaki zastaliśmy, nie spełni już oczekiwań i potrzeb elastycznego środowiska pracy.  Projekt innowacyjnie uwzględniał te zmiany i w ścisłej współpracy z NEG wprowadziliśmy rozwiązania, które usprawniły zarówno pracę zdalną (więcej sal konferencyjnych, pomieszczeń do cichej pracy i spotkań online), jak i hybrydową (wprowadzenie strategii "czystego biurka", które można rezerwować za pomocą dedykowanej aplikacji, a rzeczy osobiste pracowników przechowywane są w indywidualnych szafkach, co zapewnia zachowanie bezpieczeństwa higienicznego).

 

Pamiętaliśmy też z NEG jak istotnym jest samopoczucie pracowników, dlatego stworzyliśmy przestrzeń przyjazną i otwartą, gdzie odbywają się spotkania zespołów i wydarzenia firmowe, wspierające więzi między pracownikami i kształtujące kulturę organizacji. Hall wejściowy został zaprojektowany jako miejsce spotkań –przestrzeń odzyskana po usunięciu tradycyjnej recepcji. A z przestrzeni wizualnie i akustycznie wydzielone zostały enklawy do pracy indywidualnej.

Wierzymy, że zastosowane materiały, odpowiednie warunki akustyczne, duża ilość zieleni i światła naturalnego przyczynią się do lepszej organizacji oraz zdolności do efektywnego zarządzania swoimi obowiązkami przez osoby przebywające w biurze.

bottom of page