top of page

Polservice

powrót

Bez przepychu, bez zdobień, bez utraty prestiżu.

Materiały najwyższej jakości i dobry DSGN.

W tym przypadku oczekiwania klienta były jasno sformułowane – wygląd biura ma kreować wizerunek Polservice, jako nowoczesny holding finansowy z  tradycjami. W tej branży to zrozumiałe wymaganie.

projekt: DSGN

inwestor: Polservice Sp. z o.o

powierzchnia: 3200 m2

lokalizacja: ul. Bluszczańska 71, Warszawa

   Podjęliśmy wyzwanie i poszukaliśmy architektonicznych i designerskich środków wyrazu, które symbolizowałyby stabilność, jakość oraz tradycję - wartości stanowiące fundament firmy. Postanowiliśmy wykorzystać do tego celu trzon komunikacyjny, znajdujący się wewnątrz budynku. Wyrasta on wprost z kamiennej posadzki parteru i przechodzi przez wszystkie kondygnacje, niczym kręgosłup konstrukcji. Dla podkreślenia efektu solidności, kojarzącej się ze standardami Polservice, na całej wysokości został on obłożony tym samym kamieniem, który – podobnie, jak inne zastosowane materiały, np. szkło i naturalny fornir – jest najwyższej jakości.

   Pozostało poradzić sobie z przekazem o nowoczesności i dynamice firmy...  W tej kwestii zdecydowaliśmy się postawić na zestawienie kontrastujących elementów okładzin ściennych, sufitów i oświetlenia, co nadało wnętrzom pożądany efekt.

 

Projekt dla Polservice nie był łatwym zadaniem, wymagał kreatywnego i elastycznego podejścia do poszczególnych elementów biura. Każdy z nich miał własną symbolikę, którą należało podporządkować nadrzędnej idei - wizerunkowi firmy. Mamy przekonanie, że zamierzony efekt został osiągnięty

bottom of page