top of page

T-Mobile

Centrum Danych

powrót

Sprzedaż usług najwyższego poziomu zabezpieczeń bez możliwości ich pokazywania stała się możliwe dzięki dobremu DSGN. Od ubiorów pracowników, zasad zachowania, poprzez dźwięki, kolory i strukturę użytych materiałów.

Centrum Danych Piaseczno to jeden z punków sieci szkieletowej T-Mobile. Zbudowany przy wykorzystaniu najnowszych technologii, świadczy usługi data center, takie jak kolokacja serwerów, backup i hosting sprzętu oraz oferuje zaawansowane rozwiązania w modelu cloud computing. 

projekt: DSGN

inwestor: T-MOBILE DATA CENTER

powierzchnia: 3600 m2

lokalizacja: ul. Kazimierza Jarząbka 20, Piaseczno

Aby przygotować taki projekt musieliśmy znaleźć nową jakość i funkcjonalność przestrzeni.

T-MOBILE potrzebował miejsca budzącego zaufanie swą sterylnością, w którym będą pracowały hiper wydajne serwery, zapewniające życie i bezpieczeństwo systemom informacyjnym klientów. 

Zaprojektowaliśmy oryginalne, niemal laboratoryjne wnętrze, w którym wizytujący mogą poruszać się wyłącznie w specjalnych kombinezonach, co dodatkowo potęguje wrażenie sterylności.

Już w momencie wejścia do centrum wiadomo, że znajdujemy się w autonomicznej przestrzeni,

w której mieszka Technologia. Ona jest tutaj u siebie, a ludzie muszą zadowolić się podziwianiem jej, oglądaniem i słuchaniem pracy serwerów, bez możliwości wchodzenia do pomieszczeń.

Zgodnie z życzeniem klienta opracowanych zostało kilka „ścieżek’ zwiedzania centrum, zależnych od potrzeb i zainteresowań gości. Każda z nich sygnalizowana jest innymi kodami - kolorystycznym (stylizowane punkty) i linearnym (różne linie), umieszczonymi na drukowanych płytkach. W podróży po centrum, mającej na celu poznanie oferty T- MOBILE w tej kategorii usług, pomagają klientom interaktywne przystanki informacyjne. Całość sprawia wrażenie nowoczesnego laboratorium wyrafinowanej technologii XXI wieku.

 

W tym projekcie osiągnęliśmy zamierzony efekt, dzięki kreatywnemu podejściu do zadania

i partnerskiej współpracy z T- MOBILE.

bottom of page