top of page
Szukaj
  • DSGN

Trendy wnętrzarskie na 2021 rok – TOP trendy

Zaktualizowano: 8 maj 2021

Upływający czas zawsze przynosi zmianę trendów obowiązujących w aranżacji wnętrz. Chociaż zwykle dotyczą one przede wszystkim przestrzeni mieszkalnej, dość intensywnie przenikają również do wnętrz biurowych. Aranżacja biur nie jest wbrew pozorom na tyle konserwatywną dziedziną, aby pozostawać obojętną na modę. Oto przykłady trendów wnętrzarskich na 2021 rok, które przynajmniej częściowo wpłyną prawdopodobnie również na aranżację biur.


Slow design

Slow design to trend w sztuce, który od kilku lat mocno przenika do architektury, a w 2021 roku prawdopodobnie będzie się stawał jeszcze bardziej popularny. Slow design nie opiera się na konkretnych rozwiązaniach, a raczej filozofii, zgodnie z którą warto stawiać na unikatowość, rękodzieło, lokalne produkty zastępując nimi wszystko, co jest produkowane masowo. Biuro zaprojektowane zgodnie z ideą slow design powstaje w sposób przemyślany z troską o każdy detal. Może się to objawiać między innymi w postaci indywidualnie zamawianych mebli przygotowanych na wymiar, korzystania z ekologicznych i naturalnych materiałów, dekoracji tworzonych przez lokalnych rzemieślników. Taka aranżacja biura z pewnością będzie niepowtarzalna i nieszablonowa. Sprawdzi się w przypadku każdego przedsiębiorstwa, a szczególnie dobrze przysłuży się budowaniu wizerunku firm działających w branży kreatywnej – agencji marketingowych czy startupów.


Intensywne i eleganckie oświetlenie

Rok 2021 w aranżacji wnętrz prawdopodobnie będzie stał pod znakiem oświetlenia. Oczywiście w przestrzeni biurowej i mieszkalnej zawsze odgrywa ono kluczową rolę, jednak obecnie przykłada się do niego jeszcze większą uwagę. Niezależnie od wielkości pomieszczenie warto podzielić na strefy, co w przypadku biur może oznaczać strefę pracy i strefę spotkań. Każda z nich powinna posiadać automatyczne oświetlenie, najlepiej o regulowanej intensywności. Coraz bardziej modne stają się lampy z przezroczystego szkła, jak również minimalistyczne żyrandole, które dobrze sprawdzą się także w powierzchni biurowej. Jednym z ostatnich trendów są kolorowe neony nawiązujące do lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Ich funkcja jest czysto dekoracyjna, przy czym mogą wnieść bardzo wiele do aranżacji biura, nadając jej nieszablonowego charakteru.


Retro minimalizm

W aranżacji wnętrz historia lubi zataczać koło. Jednym z modniejszych stylów wnętrzarskich w 2021 roku jest retro minimalizm, który świetnie sprawdzi się także w funkcjonalnym biurze. Powiedzenie, że mniej znaczy więcej doskonale opisuje ten trend. Jego założenie polega na tym, że wnętrza należy urządzać bez zbędnych dekoracji i krzykliwych akcentów. Funkcję dekoracyjną powinno pełnić samo umeblowanie. Ponownie cofnijmy się do lat 60, gdy świat zachwycał się designerskimi fotelami i sofami z welurowym obiciem i drewnianymi nogami. Walory wizualne w przypadku takich mebli idą w parze z ogromną wygodą. Przy pomocy foteli i stolików stylizowanych na tę epokę można urządzić w biurze doskonałą strefę spotkań i wypoczynku.


Kolory natury

Nie wszystkie biura muszą być urządzone w stonowanych kolorach. Wnętrza modne w 2021 roku często są inspirowane barwami natury, za którą w pracy często tęsknimy. Odcienie niebieskiego przywodzą na myśl niebo. Zieleń kojarzy się wszystkim z roślinnością i ma walory uspokajające. Beż i brąz to kolory ziemi, a piaskowe odcienie przenoszą nas myślami na plażę. Wykonywanie zawodowych obowiązków we wnętrzu, gdzie nie brakuje takiej kolorystyki staje się znacznie przyjemniejsze. Warto natomiast unikać wyrazistych barw wstawiając raczej na pastele mające bardziej uniwersalny charakter. W aranżacji wnętrza inspirowanego naturą nie powinno też zabraknąć roślinności, która świetnie wpisuje się w istotne obecnie ekologiczne trendy. Za dekoracje mogą zaś posłużyć przedmioty wykonane z naturalnych materiałów – ceramika, szkło, wiklina, kamień i drewno.


Wzorzyste ściany

Od kilku lat w powierzchniach biurowych bardzo popularne są fototapety. Takie rozwiązanie ma swoich gorących zwolenników, ale również przeciwników, którzy uważają taką dekorację za kiczowatą. Propozycja, która może pogodzić obie strony to kolejny trend wnętrzarski charakterystyczny dla 2021 roku. Bardzo modne stały się obecnie wzorzyste ściany, najczęściej również wykonane w formie tapety, jednak fotografie zastępują tu wzory inspirowane motywami roślinnymi, wodą czy geometrią. Przy ostrożnym szafowanie kolorystyką i unikaniu jaskrawych odcieni wzory powinny doskonale sprawdzić się w biurze. Alternatywę dla nich stanowić może kamień, ceramika i drewno w postaci tapety bądź dużych kafelków. W niektórych wnętrzach ścianę można ozdobić nawet płytkami w stylu marokańskim. Wbrew pozorom nie są one zarezerwowane dla łazienek.

Aranżacje biurowe zawsze będą mocno różniły się od wnętrz urządzanych w domach i mieszkaniach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby projektanci biur czerpali pełnymi garściami z trendów w domowej architekturze wnętrz. Zawsze stanowią one przykład aktualnej mody i nieprzypadkowo pracownicy, klienci i partnerzy biznesowi odwiedzający firmę poczują się dobrze we wnętrzach urządzonych w taki sposób.

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Jak urządzić biuro w mieszkaniu?

Coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną z domu. Rozwiązanie to ma sporo zalet takich jak elastyczne godziny pracy czy brak konieczności dojazdu do biura. Niestety zdarza się, że w domowej przes

ความคิดเห็น


bottom of page