Szukaj
  • Redakcja DSGN

Projekt biura – wybierz na przykładzie naszych prac

Aktualizacja: 26 paź 2020Jaki powinien być współczesny wystrój biura? Projekty DSGN zakładają holistyczne podejście do aranżacji biurowych przestrzeni. Oznacza to, że koordynujemy nie tylko projektowanie biur, ale również wdrożenie i opiekę na etapie eksploatacji. Każdą realizację rozpoczynamy natomiast od dokładnego rozpoznania potrzeb i oczekiwań klienta, a także oceny możliwości, jakie daje dostępna przestrzeń. W ten sposób tworzymy projekty biur, które są funkcjonalne i piękne zarazem. Nie wiesz, jaki projekt biura wybrać? Poznaj nasze dotychczasowe realizacje i zainspiruj się!


Biuro strefowe – Lionbridge


Aranżacja biura podzielonego na strefy służące różnym rodzajom aktywności to jeden z najpopularniejszych trendów. Dynamiczny rozwój nowych technologii i zmiany w modelu zarządzania zasobami ludzkimi sprawiają, że środowisko, w którym pracujemy, staje się coraz bardziej zróżnicowane. To z kolei pociąga za sobą konieczność takiego projektowania biur, aby umożliwiały one różnorodne sposoby pracy. Dlatego w przestrzeni, którą zaprojektowaliśmy dla Lionbridge, znalazły się zarówno strefy przeznaczone do indywidualnej pracy w ciszy i skupieniu, jak i wygodne sale konferencyjne oraz miejsca stworzone do relaksu w towarzystwie współpracowników. Ponieważ wielu pracowników firmy to przyzwyczajeni do pracy zdalnej tłumacze, postawiliśmy na naturalne materiały, komfortowe meble, dostęp do światła dziennego w każdym pomieszczeniu i żywe rośliny. Pozwoliło to uzyskać profesjonalny, ale jednocześnie przytulny klimat. Tego rodzaju projekty biur strefowych są obecnie realizowane coraz częściej, a badania dowodzą, że przyczyniają się one do zwiększenia wydajności pracowników i większego zadowolenia z pracy.


Nowoczesność i technologia – Hewlett Packard


Zaawansowana technologia i najnowocześniejsze rozwiązania definiują nie tylko podstawową działalność marki Hewlett Packard, ale i wystrój biura. Projekty, które opracowaliśmy dla tej globalnej firmy, to aranżacje skupione wokół technologii. Jako dominujące materiały zastosowaliśmy szkło i metal, a dotychczas ukryte przed oczami klientów serwery postanowiliśmy wyeksponować dzięki przejrzystej, szklanej obudowie. Nowoczesne, światłowodowe oświetlenie dopełnia efektu i jednocześnie pozwala podzielić biuro na poszczególne strefy. Aranżacje tego typu sprawdzają się świetnie w przestrzeniach, które przeznaczone są nie tylko do codziennej pracy, ale projektowane także jako miejsce szkoleń i konferencji branżowych. Oprócz funkcjonalności stawiamy tu bowiem na najwyższą jakość materiałów i wykonania, zyskując efekt prestiżu i nobilitacji. Kreujemy więc nie tylko przestrzeń, ale i wizerunek firmy.


Aranżacja typu fit out – Expondo


Aranżacje fit out zakładają maksymalnie spersonalizowany projekt biura, nad którego realizacją od początku do końca czuwa jedno biuro architektoniczne. Cały proces jest wieloetapowy i obejmuje m.in. opracowanie kilku koncepcji przestrzeni, tzw. space planów, dobór materiałów wykończeniowych i podwykonawców, nadzór nad przebiegiem prac oraz odbiór i ewentualne poprawki. Przykładem takiej realizacji jest ta dla marki Expondo. To aranżacja nowoczesnego biura, z zachowaniem przytulnego, domowego charakteru. Postawiliśmy na wygodne meble wypoczynkowe, drewniane i filcowe elementy wykończeniowe, ergonomicznie zaprojektowane miejsca do pracy oraz ściany wypełnione żywą roślinnością, uzyskując w ten sposób niepowtarzalny wystrój biura. Projekty dla Expondo wykorzystały również całkowicie przeszklone ściany, zapewniające duży dopływ naturalnego światła. Dzięki temu aranżacja doskonale wpisała się w dostępną przestrzeń.


Z nawiązaniem do tradycji – Polservice

Projektowanie biur to także umiejętność łączenia tradycji z nowoczesnością. Na zlecenie Polservice – holdingu finansowego z długoletnią tradycją – opracowaliśmy projekty biur nawiązujące do wartości takich jak stabilność, jakość i trwałość. Zrezygnowaliśmy jednak z przepychu na rzecz minimalizmu połączonego z najwyższą jakością materiałów: naturalnego kamienia, forniru i szkła. Zastosowane rozwiązana dają efekt luksusu i prestiżu, przy jednoczesnym zachowaniu oszczędnych, prostych form. Dynamizmu całej aranżacji dodają kontrastujące zestawienia okładzin ściennych, sufitów i oświetlenia, które wprowadzają element nowoczesności do wnętrz. Ten projekt biura to świetny przykład tego, jak nieco bardziej konserwatywne branże mogą korzystać z nowoczesnego podejścia do projektowania biur.

25 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Jak urządzić biuro w mieszkaniu?

Coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną z domu. Rozwiązanie to ma sporo zalet takich jak elastyczne godziny pracy czy brak konieczności dojazdu do biura. Niestety zdarza się, że w domowej przes

Skontaktuj się z nami aby omówić projekt lub dowiedzieć się więcej o naszej pracy.

Mail

Kontakt

DSGN Studio Architektoniczne S.C.
ul. Jana Styki 29 lok. 8
03-928 Warszawa

+48 601 25 96 04

+48 607 96 00 16

+48 22 617 82 88

Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim firmy DSGN Studio Architektoniczne s.c.
Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia firmy
DSGN Studio Architektoniczne s.c. jest zabronione.

Social

Zobacz nasze najnowsze realizacje !