top of page
Szukaj
  • DSGN

Projekt biura – wybierz na przykładzie naszych prac

Zaktualizowano: 13 cze 2021


Jaki powinien być współczesny wystrój biura?

Taki, który podnosi prestiż? Daje więcej przestrzeni? A może jest artystycznym majstersztykiem? Nie.

Wystrój biura przede wszystkim powinien spełniać oczekiwania Klienta. Zaspokajać Jego potrzeby, trafiać w Jego gust, a także musi być wykonalny na etapie realizacji - o czym nie wszystkie firmy pamiętają przesyłając ofertę. Cały proces powinien być tak zaplanowany, aby maksymalnie pomóc Klientowi w tym trudnym - dla Niego - czasie.

Projekty DSGN zakładają holistyczne podejście do aranżacji biurowych przestrzeni. Oznacza to, że koordynujemy nie tylko projektowanie biur, ale również wdrożenie i opiekę na etapie eksploatacji. Każdą realizację rozpoczynamy natomiast od dokładnego rozpoznania potrzeb i oczekiwań klienta, a także oceny możliwości, jakie daje dostępna przestrzeń. W ten sposób tworzymy projekty biur, które są funkcjonalne i piękne zarazem. Nie wiesz, jaki projekt biura wybrać?

Poznaj nasze dotychczasowe realizacje i zainspiruj się!


Biuro strefowe – Lionbridge

Aranżacja biura podzielonego na strefy służące różnym rodzajom aktywności to jeden z najpopularniejszych trendów. Dynamiczny rozwój nowych technologii i zmiany w modelu zarządzania zasobami ludzkimi sprawiają, że środowisko, w którym pracujemy, staje się coraz bardziej zróżnicowane. To z kolei pociąga za sobą konieczność takiego projektowania biur, aby umożliwiały one różnorodne sposoby pracy. Przykładem takiego rozwiązania jest projekt dla firmy Lionbridge.

Znalazły się tu zarówno strefy przeznaczone do indywidualnej pracy w ciszy i skupieniu, jak i wygodne sale konferencyjne oraz miejsca stworzone do relaksu w towarzystwie współpracowników. Uwzględniliśmy specyfikę charakteru firmy, w której wielu pracowników, to przyzwyczajeni do pracy zdalnej tłumacze. Zaproponowaliśmy naturalne materiały, komfortowe meble, dostęp do światła dziennego w każdym pomieszczeniu i żywe rośliny. Pozwoliło to uzyskać profesjonalny, ale jednocześnie przytulny klimat. Tego rodzaju projekty biur strefowych są obecnie realizowane coraz częściej, a badania dowodzą, że przyczyniają się one do zwiększenia wydajności pracowników i większego zadowolenia z pracy.


Opinia Klienta

Zespół DSGN stworzył dla nas niezwykle przyjazne, ergonomiczne i funkcjonalne miejsce pracy w nowym biurze, które zostało tak zaprojektowane, aby zoptymalizować przestrzeń, a jednocześnie stworzyć miejsce wspierające codzienną kreatywność i efektywność naszych pracowników.

Przestrzeń socjalna swoją otwartością i ciepłem tworzy prawdziwy social hub, który ze względu na nasz globalny zasięg i różnorodność kulturową, ma uniwersalny charakter i dodatkowo przyczynia się do fantastycznej atmosfery w firmie.

Mimo dużych wyzwań i napiętych terminów przy realizacji projektu nowego biura, byliśmy spokojni o jego przebieg. Mając tak doświadczonego i wsłuchującego się w nasze potrzeby partnera, współpraca z całym zespołem była prawdziwą przyjemnością.

Iwona Berezińska

Administration and Procurement Manager, Lionbridge


Nowoczesność i technologia – Hewlett Packard

Zaawansowana technologia i najnowocześniejsze rozwiązania definiują nie tylko podstawową działalność marki Hewlett Packard, ale też wystrój i styl biura. Projekty, które opracowaliśmy dla tej globalnej firmy, to aranżacje skupione wokół technologii. Jako dominujące materiały zastosowaliśmy szkło i metal, a dotychczas ukryte przed oczami klientów serwery postanowiliśmy wyeksponować dzięki przejrzystej, szklanej obudowie. Nowoczesne, światłowodowe oświetlenie dopełnia efektu i jednocześnie pozwala podzielić biuro na poszczególne strefy.

Aranżacje tego typu sprawdzają się świetnie w przestrzeniach, które przeznaczone są nie tylko do codziennej pracy, ale projektowane także jako miejsce szkoleń i konferencji branżowych. Oprócz funkcjonalności stawiamy tu bowiem na najwyższą jakość materiałów i wykonania, zyskując efekt prestiżu i nobilitacji. Kreujemy więc nie tylko przestrzeń, ale i wizerunek firmy.


Aranżacja typu fit out – Expondo

Aranżacje fit out zakładają maksymalnie spersonalizowany projekt biura, nad którego realizacją od początku do końca czuwa jedno biuro architektoniczne. Cały proces jest wieloetapowy. Obejmuje m.in. opracowanie kilku koncepcji przestrzeni, czyli tak zwanych "space planów", dobór materiałów wykończeniowych i podwykonawców, nadzór nad przebiegiem prac oraz odbiór i ewentualne poprawki. Przykładem takiej realizacji jest projekt dla firmy Expondo.

To aranżacja nowoczesnego biura, z zachowaniem przytulnego, domowego charakteru.

Zaproponowaliśmy wygodne meble wypoczynkowe, drewniane i filcowe elementy wykończeniowe, ergonomicznie zaprojektowane miejsca do pracy oraz ściany wypełnione żywą roślinnością, uzyskując w ten sposób niepowtarzalny wystrój biura. Projekty dla Expondo wykorzystały również całkowicie przeszklone ściany, zapewniające duży dopływ naturalnego światła. Dzięki temu aranżacja doskonale wpisała się w dostępną przestrzeń.


Z nawiązaniem do tradycji – Polservice

Projektowanie biur to także umiejętność łączenia tradycji z nowoczesnością. Na zlecenie firmy Polservice – holdingu finansowego z długoletnią tradycją – opracowaliśmy projekty biur nawiązujące do wartości takich jak stabilność, jakość i trwałość. Zrezygnowaliśmy jednak z przepychu na rzecz minimalizmu połączonego z najwyższą jakością materiałów: naturalnego kamienia, forniru i szkła.

Zastosowane rozwiązania dały efekt luksusu i prestiżu, przy jednoczesnym zachowaniu oszczędnych i prostych form. Dynamizmu całej aranżacji dodają kontrastujące zestawienia okładzin ściennych, sufitów i oświetlenia, które wprowadzają element nowoczesności do wnętrz. Ten projekt biura to świetny przykład tego, jak nieco bardziej konserwatywne branże mogą korzystać z nowoczesnego podejścia do projektowania biur.

120 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Jak urządzić biuro w mieszkaniu?

Coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną z domu. Rozwiązanie to ma sporo zalet takich jak elastyczne godziny pracy czy brak konieczności dojazdu do biura. Niestety zdarza się, że w domowej przes

Comments


bottom of page