Szukaj
  • DSGN

Projekt biura – wybierz na przykładzie naszych prac

Aktualizacja: maj 8Jaki powinien być współczesny wystrój biura? Projekty DSGN zakładają holistyczne podejście do aranżacji biurowych przestrzeni. Oznacza to, że koordynujemy nie tylko projektowanie biur, ale również wdrożenie i opiekę na etapie eksploatacji. Każdą realizację rozpoczynamy natomiast od dokładnego rozpoznania potrzeb i oczekiwań klienta, a także oceny możliwości, jakie daje dostępna przestrzeń. W ten sposób tworzymy projekty biur, które są funkcjonalne i piękne zarazem. Nie wiesz, jaki projekt biura wybrać? Poznaj nasze dotychczasowe realizacje i zainspiruj się!


Biuro strefowe – Lionbridge


Aranżacja biura podzielonego na strefy służące różnym rodzajom aktywności to jeden z najpopularniejszych trendów. Dynamiczny rozwój nowych technologii i zmiany w modelu zarządzania zasobami ludzkimi sprawiają, że środowisko, w którym pracujemy, staje się coraz bardziej zróżnicowane. To z kolei pociąga za sobą konieczność takiego projektowania biur, aby umożliwiały one różnorodne sposoby pracy. Dlatego w przestrzeni, którą zaprojektowaliśmy dla Lionbridge, znalazły się zarówno strefy przeznaczone do indywidualnej pracy w ciszy i skupieniu, jak i wygodne sale konferencyjne oraz miejsca stworzone do relaksu w towarzystwie współpracowników. Ponieważ wielu pracowników firmy to przyzwyczajeni do pracy zdalnej tłumacze, postawiliśmy na naturalne materiały, komfortowe meble, dostęp do światła dziennego w każdym pomieszczeniu i żywe rośliny. Pozwoliło to uzyskać profesjonalny, ale jednocześnie przytulny klimat. Tego rodzaju projekty biur strefowych są obecnie realizowane coraz częściej, a badania dowodzą, że przyczyniają się one do zwiększenia wydajności pracowników i większego zadowolenia z pracy.


Nowoczesność i technologia – Hewlett Packard


Zaawansowana technologia i najnowocześniejsze rozwiązania definiują nie tylko podstawową działalność marki Hewlett Packard, ale i wystrój biura. Projekty, które opracowaliśmy dla tej globalnej firmy, to aranżacje skupione wokół technologii. Jako dominujące materiały zastosowaliśmy szkło i metal, a dotychczas ukryte przed oczami klientów serwery postanowiliśmy wyeksponować dzięki przejrzystej, szklanej obudowie. Nowoczesne, światłowodowe oświetlenie dopełnia efektu i jednocześnie pozwala podzielić biuro na poszczególne strefy. Aranżacje tego typu sprawdzają się świetnie w przestrzeniach, które przeznaczone są nie tylko do codziennej pracy, ale projektowane także jako miejsce szkoleń i konferencji branżowych. Oprócz funkcjonalności stawiamy tu bowiem na najwyższą jakość materiałów i wykonania, zyskując efekt prestiżu i nobilitacji. Kreujemy więc nie tylko przestrzeń, ale i wizerunek firmy.


Aranżacja typu fit out – Expondo


Aranżacje fit out zakładają maksymalnie spersonalizowany projekt biura, nad którego realizacją od początku do końca czuwa jedno biuro architektoniczne. Cały proces jest wieloetapowy i obejmuje m.in. opracowanie kilku koncepcji przestrzeni, tzw. space planów, dobór materiałów wykończeniowych i podwykonawców, nadzór nad przebiegiem prac oraz odbiór i ewentualne poprawki. Przykładem takiej realizacji jest ta dla marki Expondo. To aranżacja nowoczesnego biura, z zachowaniem przytulnego, domowego charakteru. Postawiliśmy na wygodne meble wypoczynkowe, drewniane i filcowe elementy wykończeniowe, ergonomicznie zaprojektowane miejsca do pracy oraz ściany wypełnione żywą roślinnością, uzyskując w ten sposób niepowtarzalny wystrój biura. Projekty dla Expondo wykorzystały również całkowicie przeszklone ściany, zapewniające duży dopływ naturalnego światła. Dzięki temu aranżacja doskonale wpisała się w dostępną przestrzeń.


Z nawiązaniem do tradycji – Polservice

Projektowanie biur to także umiejętność łączenia tradycji z nowoczesnością. Na zlecenie Polservice – holdingu finansowego z długoletnią tradycją – opracowaliśmy projekty biur nawiązujące do wartości takich jak stabilność, jakość i trwałość. Zrezygnowaliśmy jednak z przepychu na rzecz minimalizmu połączonego z najwyższą jakością materiałów: naturalnego kamienia, forniru i szkła. Zastosowane rozwiązania dają efekt luksusu i prestiżu, przy jednoczesnym zachowaniu oszczędnych, prostych form. Dynamizmu całej aranżacji dodają kontrastujące zestawienia okładzin ściennych, sufitów i oświetlenia, które wprowadzają element nowoczesności do wnętrz. Ten projekt biura to świetny przykład tego, jak nieco bardziej konserwatywne branże mogą korzystać z nowoczesnego podejścia do projektowania biur.

25 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Nowoczesna aranżacja wnętrz biurowych - najważniejsze zasady

W zależności od wielkości przedsiębiorstwa biuro może być niewielkim gabinetem lub dużą przestrzenią typu open space. Każda strefa biurowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale też zapewniać pracown

Jak urządzić biuro w mieszkaniu?

Coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną z domu. Rozwiązanie to ma sporo zalet takich jak elastyczne godziny pracy czy brak konieczności dojazdu do biura. Niestety zdarza się, że w domowej przes